VIRTUAALITALLI A_SIM-GAME_STABLE Vieraskirja Sähköposti Foorumi

Päivitykset:
27.09.2013
Lopulliset tulokset tulleet.

26.09.2013
Tulokset luokista

09.09.2013
Tuomarille lähetetty postia

20.08.2013
Osallistujat päivitetty

17.08.2013
Osallistujat päivitetty

13.08.2013
Osallistujat päivitetty

12.08.2013
Osallistujat päivitetty

04.08.2013
Tuomarit saatu kaikkiin luokkiin.

25.07.2013
sivua alettu tehdä

Minnantila

VSN:n alaiset näyttelyt nro. 01

  • Kilpailupäivä: 27.08.2013
  • Viimeinen ilmoittautumispäivä: 24.08.2013
  • Järjestyspaikka: Minnantila (MINN0821)
  • Vastuuhenkilö: Minna J. (VRL-01284)

    Rajoitukset
  • Näyttelyt ovat avoinna valokuvallisille hevosille ja poneille
  • Yhteen luokkaan otetaan max. 12 osallistujaa
  • Yksi hevonen saa osallistua yhteen luokkaan näyttelyissä
  • Rotukohtaiset luokat: max. 2 hevosta/luokka/omistaja
  • Muut hevoset/ponit/tammat/orit/ruunat : max. 1 hevonen/luokka/omistaja

    Luokat
    0. Show Winner-luokka, ei osallistujia! || Tuom. Christa W.
    1. Suomen(pien)hevoset || Tuom. Niina TT
    2. Suomen(pien)hevoset || Tuom. Niina TT
    3. Shetlanninponit || Tuom. Christa W. TT
    4. Shetlanninponit || Tuom. Christa W. TT
    5. Muut hevoset || Tuom. Christa W. TT
    6. Muut hevoset || Tuom. Christa W. TT
    7. Muut ponit || Tuom. Christa W. TT
    8. Muut ponit || Tuom. Christa W. TT

    Osallistuminen
  • Osallistumiset sähköpostitse osoitteeseen minnantila@gmail.com
  • Osallistumiset otsikolla VSN1
    Luokan nro. (rv)
    <*a href="http:// alkuinen osoite">Hevosen virallinen nimi<*/A> - Esittäjä<*br> Poista tähdet!


    Osallistujat/tulokset

    0. Show Winner-luokka
    SW1 Game Over
    SW2 Girmaldi & Breezy Jamming
    SW4 Bellanca MO
    SW5 Colorado


    CH Bronzethor Fleur
    CH Kultaisen Liigan Valtteri
    CH Nuuttipukki ILO


    1. Suomen(pien)hevoset || 12/12
    Fiktion Kippari - Miia Maria
    Kajon Korpiharakka - Miia Maria
    Hallankaipuu - narri
    Rikkouni - narri
    Purppuran Kuuveli - Susi
    Hämypuron Veikari - Susi
    Bitumi - Marle
    Halla-Herra - Marle
    Moon Nuppunen - Huttis
    Kultaisen Liigan Väinämöinen - suba
    Nuuttipukki ILO - suba
    Kekan Pölymyrsky - Minna J.

    TULOKSET
    1. CH - Nuuttipukki ILO - suba (4+4+4+3,5+4+3,5+3+3,5+3,5+3=36)
    2. RCH - Hallankaipuu - narri (4+3,5+3,5+3+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5=35,5)
    3. RCH - Moon Nuppunen - Huttis (3+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3+3,5+3,5=35,5)
    4. RCH - Rikkouni - narri (3,5+4+4+4+3,5+3,5+3+3+3+3,5=35)
    5. Kekan Pölymyrsky - Minna J. (3,5+3,5+3,5+3+4+3,5+4+3+3+4=35)
    6. Fiktion Kippari - Miia Maria (4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3+3,5+3+3=34,5)
    7. Halla-Herra - Marle (3,5+4+4+3,5+3,5+3+3+3+3,5+3,5=34,5)
    8. Kajon Korpiharakka - Miia Maria (3,5+4+3,5+3+3,5+3,5+3,5+3,5+2,5+3,5=34)
    9. Bitumi - Marle (3,5+3+3,5+3+4+3+3+3,5+3+3=32,5)
    10. Kultaisen Liigan Väinämöinen - suba (3+3+3,5+3+2+3+3+4+3,5+3=31)

    Purppuran Kuuveli - Susi HYL (rotua ei mainita sivuilla)
    Hämypuron Veikari - Susi HYL (rotua ei mainita sivuilla)

    2. Suomen(pien)hevoset || 12/12
    Hetken Tuonenjoki -Susiraja
    Joogin Wiirikehrääjä - Susiraja
    Satakieli - Susi
    Wendla - Susi
    Salmiakki Sisu - Marle
    Pirun Kartturi - Marle
    Piruette I.F. - Huttis
    Kultaisen Liigan Valtteri - suba
    Kultaisen Liigan Säpinä - suba
    Kekan Jääneito - Minna J.
    Kekan Liekki-Neito - Minna J.
    Murroksen Heleätär - Assi

    TULOKSET
    1. CH - Kultaisen Liigan Valtteri - suba (4+4+4+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5=37,5)
    2. RCH - Pirun Kartturi - Marle (4+4+3,5+3,5+3,5+4+3+3+3,5+3,5=35,5)
    3. RCH - Salmiakki Sisu - Marle (3,5+4+3+3,5+4+3+3+3,5+4+3,5=35)
    4. RCH - Murroksen Heleätär - Assi (3,5+4+3+3,5+3,5+3+4+3+3+3,5=34)
    5. Piruette I.F. - Huttis (3,5+3+4+3+4+3+3,5+3,5+3+3,5=34)
    6. Kekan Liekki-Neito - Minna J. (3,5+3,5+3,5+3+3,5+3,5+4+3+3+3=33,5)
    7. Joogin Wiirikehrääjä - Susiraja (3+3,5+3,5+3+3+3+3,5+3+3,5+3=32)
    8. Kekan Jääneito - Minna J. (3+3,5+3,5+3+3+3,5+3,5+2,5+2,5+3=31)
    9. Hetken Tuonenjoki - Susiraja (3+3,5+3+3+2,5+3+3,5+3+3,5+3=31)
    10. Kultaisen Liigan Säpinä - suba (3+3+4+3+3+3,5+3+3+2,5+3=31)

    Satakieli - Susi HYL (rotua ei mainita sivuilla)
    Wendla - Susi HYL (rotua ei mainita sivuilla)

    3. Shetlanninponit || 12/12
    Charley v. Moons - Miia Maria
    Breezy Jamming - Miia Maria
    Ludvig v.d. Keffeus - Marle
    Celia v. LAC - Huttis
    Springer Mattison - Sarpa
    Bentley MO - Sarpa
    Päivärinteen Jokeri - suba
    GL Paranoid - suba
    Toy's Lustigkurre - Minna J.
    Daybreak Sonata - Sorel
    Huvin Raclaw - Sorel
    A.D. Madison - Jannica

    TULOKSET
    1. CH Breezy Jamming - Miia Maria (4½-5-5-5-4-3½-3½-3½-4-3½ = 41,5 p.)
    2. RCH Daybreak Sonata - Sorel (4-5-5-4-3½-3½-4-4-3½-3 = 39,5 p.)
    3. RCH A.D. Madison - Jannica (4½-5-5-4-3-3-4½-4-3-3 = 39 p.)
    5. RCH Celia v. LAC - Huttis (4-5-5-4-3½-3-3½-4-4-3 = 39 p.)
    6. Charley v. Moons - Miia Maria (3½-4-4-4-3½-3-3½-4-3-3 = 35,5 p.)
    7. Päivärinteen Jokeri - suba (4-4½-5-4-2-2-3½-3½-3-3 = 34,5 p.)
    8. Huvin Raclaw - Sorel (3-4-4-4-3-3½-3-3-3½-3 = 34 p.)
    9. Toy's Lustigkurre - Minna J. (3½-4-3½-4-3-3½-3½-3-3-2½ = 33,5 p.)
    10. Ludvig v.d. Keffeus - Marle (3-4-4-4-2½-3-3-3½-2½-3½ = 33 p.)
    11. Bentley MO - Sarpa (3½-4-4-3-2½-2½-3-3-3½-3 = 32 p.)
    12. GL Paranoid - suba (3½-4-4-3-3-3-3-3-3-2½ = 32 p.)


    4. Shetlanninponit || 12/12
    Wyat Euphoria - Miia Maria
    Bellanca MO - Miia Maria
    Darth Vader I.F. - Huttis
    Carleen LAC - Sarpa
    Pandora v. Moons - Sarpa
    Rudolph v. Moons - suba
    GL Cinderella - suba
    Century CENS - Minna J.
    Huvin Lequiné - Sorel
    Amber Claudine - Sorel
    Little Pepper - Jannica
    A.D. Fearless Phantom - Jannica

    TULOKSET
    1. CH Bellanca MO - Miia Maria (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3½-3 = 41 p.)
    2. RCH Century CENS - Minna J. (4-5-5-5-4-3½-3½-4-3-3 = 40 p.)
    3. RCH GL Cinderella - suba (4½-5-5-4½-3-3-4-4-3-3 = 39 p.)
    4. RCH Wyat Euphoria - Miia Maria (4½-5-5-5-4-2½-3½-4-2½-2½ = 38,5 p.)
    5. Huvin Lequiné - Sorel (4-4½-5-4½-3-3½-4-3½-3½-3 = 38,5 p.)
    6. Darth Vader I.F. - Huttis (4-4½-4-4½-3-3-4-4-4-3½ = 38,5 p.)
    7. Amber Claudine - Sorel (4-5-5-3½-3-3-4-4-3½-3 = 38 p.)
    8. Little Pepper - Jannica (3½-4-4-4-3-2½-3½-3-2½-3 = 33 p.)
    9. Rudolph v. Moons - suba (3-4-4-4-2½-2-2½-3-2½-2½ = 30 p.)
    10. A.D. Fearless Phantom - Jannica (3-4-3-3-2½-3-3-3-2½-2½ = 29,5 p.) (huonolaatuinen kuva vaikeuttaa arvostelua)
    11. Pandora v. Moons - Sarpa (2-3½-4-4-2½-2½-3-3-2½-2½ = 29,5 p.) (kuvissa varsa)

    hyl.
    Carleen LAC - Sarpa (sivuilla kaksi eri nimeä: Carleen LAC ja Pandora v. Moons)


    5. Muut hevoset || 12/12
    la Rue des Moulins - narri
    Cry Me a River - Susiraja
    Penlige LAC - Tea
    Hayyan ibn Gamal - Huttis
    Damn Inkspot - mori-mori
    Marmelade LAC - suba
    Cerena - Assi
    Daunting Blackbird - Soneü
    Grimaldi - Sacrificial
    Northnova - Pierre
    Dķs frį Bśšarhóli - Krafla
    Sadeek al Shafira - Kolibri

    TULOKSET
    1. CH Grimaldi - Sacrificial (4½-5-5-5-4-4-3½-4-3½-3 = 41,5 p.)
    2. Hayyan ibn Gamal - Huttis (4-5-3½-4-4-3½-4-4-2½-3 = 37,5 p.)
    3. Sadeek al Shafira - Kolibri (4-5-3½-4-3½-4-3½-3½-3-3 = 37 p.)
    4. Marmelade LAC - suba (4-4½-5-4-3-3-3½-3½-3-3 = 36,5 p.)
    5. Northnova - Pierre (4-4-3½-4-4-3½-4-3½-3-3 = 36,5 p.)
    6. Daunting Blackbird - Soneü (3½-3½-4-4-4-3½-3½-4-3-3½ = 36,5 p.)
    7. Damn Inkspot - mori-mori (3-3-4-3-3½-4-4-4-3½-3½ = 35,5 p.)
    8. la Rue des Moulins - narri (3-3-4-4-4-3½-4-4-3-3 = 35,5 p.)
    9. Dķs frį Bśšarhóli - Krafla (4-4-4-3½-3½-3-3½-3-3½-3 = 35 p.)
    10. Cerena - Assi (3½-4-4-4-3½-3½-3-3½-3-3 = 35 p.)

    hyl.
    Cry Me a River - Susiraja (yhdeltä omistajalta yksi hevonen per luokka)
    Penlige LAC - Tea (osallistunut jo yhteen luokkaan)


    6. Muut hevoset || 12/12
    Darn Inkfoul - narri
    Zoyechka - Susiraja
    Sua Alteza Serenķssima - gatinha
    Drųmmeverden LAC - Huttis
    Chacha Charlanta - mori-mori
    Game Over - Noka
    Sivert LAC - suba
    Apocalypse - Assi
    Sober Sherlock BER - Soneü
    Morte D'Amour PB - Sacrificial
    Southchief - Pierre
    Dyantha's Kiara - felissa

    TULOKSET
    1. CH Game Over - Noka (4½-5-5-5-4-4-3½-4-3½-3½ = 42 p.)
    2. Morte D'Amour PB - Sacrificial (4-4-5-5-3-3½-3½-3½-3½-3 = 38 p.)
    3. Sivert LAC - suba (4-5-5-2½-3-3½-4½-3½-3-3 = 37 p.)
    4. Apocalypse - Assi (4-4½-4½-3½-3½-3½-4-4-2½-3 = 37 p.)
    5. Sua Alteza Serenķssima - gatinha (4-4-4-4-4-3½-3-4-2½-3 = 36 p.)
    6. Drųmmeverden LAC - Huttis (3½-5-3½-4-3-3-4-3½-3-3 = 35,5 p.)
    7. Sober Sherlock BER - Soneü (3½-3½-3½-4-3½-3½-3-3-2½-3 = 33 p.)
    8. Chacha Charlanta - mori-mori (3-3½-4-4-3-3½-3-3-3-3 = 33 p.)
    9. Dyantha's Kiara - felissa (3½-4-4-2½-2½-3-3½-4-2½-3 = 32,5 p.)
    10. Darn Inkfoul - narri (2½-3-3-3-2½-3-2½-3½-3-2½ = 28,5 p.) (kuvissa nuori, kuvakulma vaikeuttaa arvostelua)

    hyl.
    Zoyechka - Susiraja (yhdeltä omistajalta yksi hevonen per luokka)
    Southchief - Pierre (osoite ei toimi)


    7. Muut ponit || 12/12
    Migratewinds Hexen - Susiraja
    Penlige LAC - Tea
    Väinölän Lucas - Huttis
    VM Ex's And Oh's - mori-mori
    GL Midnight Madness - suba
    Fame frį Lumen - Minna J.
    Poniniemen Nśmenor - Assi
    Cadwalader BER - Soneü
    Nerian Blueburst - Miia Maria
    Colorado - Krafla
    Nerian Black Beast - Heini H.
    Poniniemen Pantheon - Sorel

    TULOKSET
    1. CH Colorado - Krafla (5-5-5-4-4-3½-4-4-3-3 = 40,5 p.)
    2. RCH Poniniemen Nśmenor - Assi (4-4½-4-4-4-3½-4-4½-3-3 = 38,5 p.)
    3. RCH Nerian Blueburst - Miia Maria (4-4-4-5-4½-3½-4-3-3-3 = 38 p.)
    4. RCH Nerian Black Beast - Heini H. (4-4½-4-3-3½-4-4-4-3-3 = 37 p.)
    5. Väinölän Lucas - Huttis (3½-4-3½-4-4-3-3½-3½-3½-3½ = 36 p.)
    6. GL Midnight Madness - suba (3½-4-4½-4-3½-3-3½-3½-2½-2½ = 34,5 p.)
    7. VM Ex's And Oh's - mori-mori (3½-4-3½-4-4-3½-3-3-3-3 = 34,5 p.)
    8. Cadwalader BER - Soneü (3½-4-3-3½-3½-3½-4-3½-3-3 = 34,5 p.)
    9. Penlige LAC - Tea (3-4-4-4-3½-3-3-3½-2½-3 = 33,5 p.)
    10. Poniniemen Pantheon - Sorel (3-3½-3-4-4-3-3½-3½-3-3 = 33,5 p.)
    11. Migratewinds Hexen - Susiraja (3-3-3½-4-2½-3-3-3½-3-2½ = 31 p.)

    hyl.
    Fame frį Lumen - Minna J. (kuuluu hevosluokkaan)


    8. Muut ponit || 12/12
    Oh Dear Drama - Lissu T.
    Cwm Iwan Llwyn - Huttis
    Oh So Wondersome - mori-mori
    Dahlgårds Evighet - suba
    Lumen Ducklet - Minna J.
    Ponterwyd Suncatcher - Assi
    Yafabel Fleur - Soneü
    Pencalow Anchoret - Miia Maria
    Dahlgård's Joakim - Cannabia
    Bronzethor Fleur - Heini H.
    Riot Honeymine - Sorel
    Aron LAC - Tea

    TULOKSET
    1. CH Bronzethor Fleur - Heini H. (4½-5-5-5-4-3-3½-3½-3-3½ = 40 p.)
    2. RCH Oh So Wondersome - mori-mori (4-4½-4-5-4½-3½-4-4-3-3 = 39,5 p.)
    3. RCH Pencalow Anchoret - Miia Maria (4-5-5-5-4-3-3-4-3-3 = 39 p.)
    4. RCH Dahlgård's Joakim - Cannabia (3½-4½-5-4-3½-3-4-4-3½-3½ = 38,5 p.)
    5. Yafabel Fleur - Soneü (4-4-4½-4-3-3½-4-3-3½-3 = 36,5 p.)
    6. Aron LAC - Tea (3½-4½-4-4-4-3-4-4-3-2½ = 36,5 p.)
    7. Ponterwyd Suncatcher - Assi (4-4-3½-3-3½-3-4-4-3-3 = 35 p.)
    8. Riot Honeymine - Sorel (3½-4-4-4-3½-3-4-4-2-2½ = 34,5 p.)
    9. Cwm Iwan Llwyn - Huttis (3½-4-3-3-3-3½-3½-3-3½-3 = 33 p.)
    10. Lumen Ducklet - Minna J. (3½-4-4-3-2½-3-3½-3½-2½-2 = 31,5 p.)
    11. Oh Dear Drama - Lissu T. (3-2½-4-3-3-3½-2½-2½-3½-3½ = 31 p.) (kuvissa melko varmasti jokin muu rotu kuin rp)
    12. Dahlgårds Evighet - suba (3-4-3-3½-3-2½-3-3-3-2 = 30 p.)


  • Ulkoasu © 2011 Mayflower Layouts, B. Garrett