VRER:n alaiset ravit 26.04.2015

Tervetuloa Minnantilan järjestämiin raveihin. Vastuuhenkilönä toimii Minnantilan omistaja Minna J. Ravit ravataan Minnantilan omalla radalla.

Säännöt

- Vain lämminverisille ja suomenhevosille
-Ikärajoitus lämminverisillä on 2-12 vuotta ja suomenhevosilla 3-15 vuotta
-3 & 4 vuotiaat suomenhevoset voivat juosta vain niille tarkoitetussa lähdössä
-2 & 3 vuotiaat lämminveriset voivat juosta vain niille tarkoitetussa lähdössä
-Hevonen voi juosta vain yhdessä lähdössä
-Luokkiin otetaan rajattomasti osallistujia (luokat jaetaan tarpeen mukaan aikojen perusteella)
-Tulokset arvotaan arvontakoneella

Osallistuminen

- VIP:Kunnes tulokset ovat tulleet
-Osallistuminen tapahtuu s-postiin osoitteeseen: minnantila@gmail.com
-Viestin otsikoksi VRER6
-Osallistuminen tapahtu muodossa:
Lähtö (rv) ikä skp hevosen nimi - enn. -- <*br> (* pois, Kiitos!)
En hylkää osallistumisia tagin puuttumisen takia.

Lähdöt

Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, sh 3-vuotiaat, ennätys oltava (500 v€ - 300 v€ - 200 v€ - 100 v€ - 50 v€)
Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, sh 4-vuotiaat, ennätys oltava (600 v€ - 360 v€ - 240 v€ - 120 v€ - 60 v€)
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, sh 1.35,0 ja hitaammat (800 v€ - 480 v€ - 320 v€ - 160 v€ - 80 v€)
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, sh 1.30,0 - 1.34,9 (1 200 v€ - 720 v€ - 480 v€ - 240 v€ - 120 v€)
Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m, sh 1.25,0 - 1.29,9 (1 800 v€ - 1 080 v€ - 720 v€ - 360 v€ - 180 v€)
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m, sh 1.25,0 ja nopeammat (2 200 v€ - 1 320 v€ - 880 v€ - 440 v€ - 220 v€)

Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, lv 2-vuotiaat, ennätys oltava (500 v€ - 300 v€ - 200 v€ - 100 v€ - 50 v€)
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m, lv 3-vuotiaat, ennätys oltava (600 v€ - 360 v€ - 240 v€ - 120 v€ - 60 v€)
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m, lv 1.18,0 ja hitaammat (1 200 v€ - 720 v€ - 480 v€ - 240 v€ - 120 v€)
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m, lv 1.16,0 - 1.17,9 (1 800 v€ - 1 080 v€ - 720 v€ - 360 v€ - 180 v€)
Lähtö 11. Ryhmäajo 2100m, lv 1.14,0 - 1.15,9 (2 200 v€ - 1 320 v€ - 880 v€ - 440 v€ - 220 v€)
Lähtö 12. Ryhmäajo 2100m, lv 1.13,9 ja nopeammat (2 500 v€ - 1 500 v€ - 1 000 v€ - 500 v€ - 250 v€)

Lähtö 13. Tasoitusajo 2100m, lv koelähtö (hyväksytty suoritus 50 v€)
Lähtö 14. Tasoitusajo 2100m, sh koelähtö (hyväksytty suoritus 50 v€)

Osallistujat

Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, sh 3-vuotiaat, ennätys oltava

(500 v€ - 300 v€ - 200 v€ - 100 v€ - 50 v€)
JUOSTU TASOITUSAJONA

1. 3v t EP Tuulentie / Johanna (GT) 40,3ake -- 01.40,1ke 500 v€
2. 3v o Seikkailija - 33,5 -- 01.40,2ke 300 v€
3. 3v t Halla-Elliina - 40,3ke -- 01.40,2ke 200 v€
4. 3v o Boheemi I.F. / Rosa (Pompeji) 41,1ake -- 01.40,2ke 100 v€
5. 3v o Iki-Varma / Ilkka (SS) 40,4ake-- 01.40,3ke 50 v€
6. 3v t Rohkean Mustikka / Elisa (SS) 40,3ake -- 01.40,5ke xx 50 v€
7. 3v t Loru-Liisa / William (SKYR) 44,5ke -- 01.41,2ke x 50 v€
8. 3v o Vihtiläinen / Dimma (RaRa) 42,9ake -- 01.42,3ke
9. 3v o Roudari I.F. / Pinja (MRA) 36,7ke -- 01.44,2ke
10. 3v t Ikioma I.F. / Susanna (MRA) 35,4ke -- 01.44,3ke x
11. 3v t Terhon Taina / Boris (SKYR) 42,7ke -- 01.44,5ke

Hylätty
3v o EP Valon Poika / Pekka (SS) 38,6ake -- - hll
3v o Rentun Ralli - 40,6ke -- - hll

Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, sh 4-vuotiaat, ennätys oltava

(600 v€ - 360 v€ - 240 v€ - 120 v€ - 60 v€)

1. 4v o Egovei / Kaj (Team Ninitra) 31,4a -- 01.34,5ake x 600 v€
2. 4v t Hillastiina / Ivar (Uttevalla) 35,3 -- 01.35,2ake 360 v€
3. 4v o Mörkömestari / Kenneth (SKYR) 42,2ke -- 01.35,3ake x 240 v€
4. 4v o Jaakoppi / Aaron (Uttevalla) 35,4 -- 01.36,1ake x 120 v€
5. 4v t Vipastiina / Nikolaj (SKYR) 42,8ke -- 01.37,1ake 60 v€
6. 4v t Samuelintytär / Valfrid (Team Ninitra) 33,4 -- 01.37,4ake 60 v€
7. 4v t Adinan Adalmina - 42,6 -- 01.37,5ake
8. 4v o Woimakas / Hedda (Team Ninitra) 33,3a -- 01.38,3ake
9. 4v t Purnin Rupatelma / Stella (Team Ninitra) 31,3a -- 01.39,1ake
10. 4v o Eevertti Hopia - 42,1ake -- 01.39,3ake
11. 4v t Jullen Justiina - 41,2ake -- 01.39,4ake

1. 4v t Suven Suhina / Anniina N. (Kestrel) 34,5ake -- 01.35,1ake xx 600 v€
2. 4v t Sädehtivä P / Tero (Pompeji) 31,5aly -- 01.35,5ake x 360 v€
3. 4v t Adinan Neiti Etsivä - 35,3 -- 01.36,4ake xx 240 v€
4. 4v t Peipon Valo / Jussi (SS) 33,4ake -- 01.36,4ake 120 v€
5. 4v t A.K. Aaria / Aino (SS) 35,5ake -- 01.38,2ake x 60 v€
6. 4v t Sannike / Miikku (Kestrel) 35,5ake -- 01.38,4ake xx 60 v€
7. 4v o Purnin Tosikeikari / Ebba (Team Ninitra) 32,3a -- 01.38,5ake
8. 4v o Rinssi I.F. / Janne (MRA) 32,1aly -- 01.38,5ake x
9. 4v o Konjanteri / Risto (Kestrel) 39,5ake -- 01.39,5ake xx
10. 4v o Kampraatti P / Natalia (Pompeji) 33,4aly -- 01.39,5ake

Hylätty
4v o Killer-Nasu / Hessu (SS) 43,1ke -- - k
4v o Lentävä Leijona / Marko S (KeKa) 38,6ke -- - k

Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, sh 1.35,0 ja hitaammat

(800 v€ - 480 v€ - 320 v€ - 160 v€ - 80 v€)

1. 5v t Innosentti / Dimma (RaRa) 41,2ake -- 01.41,3ake 800 v€
2. 5v o Scandic Miljoona Poika / Scandic C (HCT) 42,0ke -- 01.41,3ake 480 v€
3. 5v t Scandic Karamelli / Scandic A (HCT) 43,0ke -- 01.42,4ake x 320 v€
4. 5v o Scandic Lennokas Ville / Scandic B (HCT) 44,9ke -- 01.43,4ake 160 v€
5. 5v o Guen Elvistelijä / Aleksi (GT) 38,3alyx -- 01.44,2ake
6. 5v t Scandic Naminami / Scandic D (HCT) 43,8ke -- 01.44,3ake xx

Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, sh 1.30,0 - 1.34,9

(1 200 v€ - 720 v€ - 480 v€ - 240 v€ - 120 v€)
JUOSTU TASOITUSAJONA

1. 7v o A.D. Estellen Hilarius - 31,3 -- 01.30,2ke 1 200 v€
2. 7v o Onnen-Kantamoinen / Gary (Uttevalla) 30,1 -- 01.30,2ke x 720 v€
3. 6v t Sointu-Tyttö / Erik (Uttevalla) 30,2 -- 01.30,2ke xx 480 v€
4. 5v o Ahkeroitsija / Frank (Uttevalla) 33,6 -- 01.30,5ke 240 v€
5. 5v o Ohi-Meni / David (Uttevalla) 33,5 -- 01.31,2ke 120 v€
6. 5v t Tanssin Illusio / Milja (Pompeji) 31,3ake -- 01.31,4ke x 120 v€
7. 6v t Aina-Annikki / Bert (Uttevalla) 32,4 -- 01.31,4ke xx 120 v€
8. 6v o Luulaja / Arto (GT) 30,6ake -- 01.31,4ke
9. 4v o Iki-Vilunki / Antero (LoRa) 31,2aly -- 01.31,5ke
10. 5v o Hymyn Tähti / Benjamin (Pompeji) 30,2ake -- 01.32,4ke
11. 6v t Aarteen Veeruska / Ile (GT) 31,3ake -- 01.32,6ke x
12. 5v o Haastajan Ruutu / Rosa (Pompeji) 30,2aly -- 01.33,3ke
13. 5v t Adinan Onnetar - 34,4 -- 01.33,5ke xx
14. 8v o Tukkajumala - 30,9 -- 01.33,6ke xx

Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m, sh 1.25,0 - 1.29,9

(1 800 v€ - 1 080 v€ - 720 v€ - 360 v€ - 180 v€)

1. 12v t Tuliroihu I.F. / Mirella (MRA) 25,2ake -- 01.26,1ake xx 1 800 v€
2. 5v o Simoran Viasko / Aleksi (LoRa) 28,2ke -- 01.26,3ake 1 080 v€
3. v t Kekan Arisha / Anthonio K (KeKa) 29,3ake -- 01.26,3ake 720 v€
4. 6v o Purnin Kastor / Urmas (Team Ninitra) 26,4a -- 01.27,4ake 360 v€
5. 12v o Hopearinteen Hurmuri - 25,2 -- 01.27,4ake 180 v€
6. 9v o Carbonaran Neropatti / Roland (Team Ninitra) 25,2a -- 01.28,3ake
7. 8v o Aika-Aatu I.F. / Micke (MRA) 27,3ake -- 01.29,1ake
8. 9v t S.S. Säde / Benjamin (Pompeji) 26,3ake -- 01.29,5ake
9. 9v t Ikiliikkuja / Anton (GT) 28,1ake -- 01.30,5ake

1. 9v t Kekan Sirustiina / Henri YK (KeKa) 26,2ake -- 01.26,4ake 1 800 v€
2. 7v t Loster's Rusoposki / Petteri (LoRa) 27,4ke -- 01.27,1ake 1 080 v€
3. 8v t Kastehelmi I.F. / Peppi (MRA) 27,5ake -- 01.27,3ake 720 v€
4. 6v o Villi-Olli P / Minka (Pompeji) 28,6ake -- 01.27,6ake 360 v€
5. 6v o Kekan Komentaja / Yrjö K (KeKa) 27,3ke -- 01.28,2ake x 180 v€
6. 9v o Suolanen - 27,4 -- 01.28,3ake
7. 9v o O.O. Onni / Tero (Pompeji) 27,2ke -- 01.28,3ake
8. 7v t Onnen-Tähti / Hans (Uttevalla) 25,2 -- 01.28,5ake xx
9. 10v t Huuhaan Katla / Ingmar (GT) 25,2ke -- 01.29,2ake xx

1. 6v t Purnin Varjoviesti / Alfred (Team Ninitra) 26,6 -- 01.26,1ake 1 800 v€
2. 10v t Tovimimmi / Ansa (Team Ninitra) 25,2a -- 01.27,1ake 1 080 v€
3. 10v t Villen Vipo / Vilma (Pompeji) 26,1ake -- 01.27,2ake x 720 v€
4. 8v o Sorriino / Jocke (Uttevalla) 26,4 -- 01.28,6ake x 360 v€
5. 10v t Purnin Vasama / Rita (Team Ninitra) 25,8a -- 01.29,2ake 180 v€
6. 8v o Hissunkissun I.F. / Petri (MRA) 25,6ake -- 01.29,3ake
7. 6v t Kekan Saveria / Harri K (KeKa) 25,1ke -- 01.30,2ake
8. 4v t Purnin Rupatelma / Stella (Team Ninitra) 31,3a -- 01.30,3ake x
9. 7v t A.D. Helmin Hilma - 29,4 -- 01.30,4ake
10. 8v t Hilirianne / Calle (Uttevalla) 26,3 -- 01.30,5ake

Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m, sh 1.25,0 ja nopeammat

(2 200 v€ - 1 320 v€ - 880 v€ - 440 v€ - 220 v€)

1. 10v t Tuulia I.F. / Petra (MRA) 21,2ake -- 01.21,3ake 2 200 v€
2. 9v o Petollinen Hurmuri / Yrjö K (KeKa) 23,3ake -- 01.21,3ake 1 320 v€
3. 11v Genscott / Aleksi (LoRa) 22,5aly -- 01.21,5ake 880 v€
4. 11v t A.D. Elvin Helmiina - 24,2 -- 01.21,6ake 440 v€
5. 6v t Samuliina VJ / Susanne (GT) 24,6kex -- 01.22,2ake 220 v€
6. 15v t Hilirimpsis I.F. / Henna (MRA) 22,1aly -- 01.22,5ake 220 v€
7. 13v Hulabaloo I.F. / Hannu (MRA) 22,9lay -- 01.24,2ake
8. 7v t Pompeji Ariel / Rosa (Pompeji) 24,1ke -- 01.24,2ake
9. 10v o Camelot / Leena (Team Ninitra) 24,5a -- 01.24,2ake
10. 10v t Beta-Turo / Fiona (Pompeji) 21,3ke -- 01.24,3ake
11. 7v t Guen Armonisku / Marko (GT) 23,2ke -- 01.24,4ake

1. 2v Rinsessa I.F. / misery. (MRA) 22,5aly -- 01.21,2ake x 2 200 v€
2. 11v t Purnin Udelma / Anne (Team Ninitra) 24,2a -- 01.21,2ake xx 1 320 v€
3. 6v o Pörrin Peippo / Elisa (SS) 24,2ke -- 01.21,3ake 880 v€
4. 10v o Liekki / Benjamin (Pompeji) 22,1ake -- 01.21,4ake 440 v€
5. 11v o Huliwili I.F. / Johanna (MRA) 22,5ake -- 01.22,5ake 220 v€
6. 10v o A.D. Estellen Antonio - 22,3 -- 01.22,6ake 220 v€
7. 10v o Alvar / Vilma (Pompeji) 21,1ake -- 01.23,2ake xx
8. 8v t Carbonaran Rallatus / Gunborg (Team Ninitra) 23,3a -- 01.23,3ake
9. 11v Viimeinen Toive / Petteri (LoRa) 21,5aly -- 01.23,4ake x
10. 10v o Purnin Vaatimus / Marko (Team Ninitra) 24,4a -- 01.24,3ake
11. 10v t Utukuu / Hertta (Team Ninitra) 22,3a -- 01.24,5ake

Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, lv 2-vuotiaat, ennätys oltava

(500 v€ - 300 v€ - 200 v€ - 100 v€ - 50 v€)

1. 2v t Some Day Alone / Boris (SKYR) 24,6ke -- 01.22,2ake
2. 2v o Loster's Deri / Anni (LoRa) 26,2ke -- 01.22,4ake
3. 2v o Green Speed / Elisa (SS) 26,5 -- 01.22,5ake
4. 2v t Loster's Diamond / Petteri (LoRa) 26,4ke -- 01.23,4ake
5. 2v o My Don Corleone / Petra (MRA) 23,3ke -- 01.23,5ake
6. 2v o Funk You / Jussi (SS) 21,5aly -- 01.24,2ake xx
7. 2v t Wiggle Wiggle / Joel (RaRa) 26,1ke -- 01.24,2ake
8. 2v t Do It Or Not / William (SKYR) 25,5ke -- 01.24,4ake
9. 2v o My Black Velvet / Hilla (MRA) 23,1ake -- 01.24,6ake
10. 2v o Global Icon / Dimma (RaRa) 21,2ke -- 01.25,1ake
11. 2v o Hello Venus / Marcus (RaRa) 22,4ke -- 01.25,2ake

Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m, lv 3-vuotiaat, ennätys oltava

(600 v€ - 360 v€ - 240 v€ - 120 v€ - 60 v€)
JUOSTU TASOITUSAJONA

1. 3v t Harlequin Greene / Ebba (Team Ninitra) 15,2a -- 01.20,4ke 600 v€
2. 3v o Lose Control Demo / Iiro (GT) 22,5ke -- 01.20,5ke 360 v€
3. 3v o Stormjumper / Kenneth (SKYR) 23,3ke -- 01.21,3ke 240 v€
4. 3v t Jodi Speed / Elisa (SS) 18,0ke -- 01.21,3ke x 120 v€
5. 3v o Dodger Blue / Anniina N. (Kestrel) 17,5ake -- 01.21,4ke 60 v€
6. 3v t Cleveland Sally / Hans (Uttevalla) 21,8 -- 01.21,5ke 60 v€
7. 3v t Kitty Hawk / Aino (SS) 18,9a -- 01.22,1ke 60 v€
8. 3v o Aggie's Amaretto / David (Uttevalla) 20,2 -- 01.22,2ke x 60 v€
9. 3v t Robotnica / Nikolaj (SKYR) 22,8ke -- 01.22,2ke
10. 3v o Priest Demo / Emilia (GT) 22,3alyxx -- 01.22,2ke x
11. 3v o Bruckner Gentleman / Frank (Uttevalla) 19,9 -- 01.22,4ke
12. 3v t My Xena / misery. (MRA) 20,3ke -- 01.22,6ke
13. 3v t Radical D'Amour - 18,4ake -- 01.23,4ke
14. 3v o Just A Minute / Milja (Pompeji) 18,6ake -- 01.23,4ke
15. 3v t My Scarlet O'Hara / Jaana (MRA) 23,6ke -- 01.23,6ke

Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m, lv 1.18,0 - 1.20,9

(1 200 v€ - 720 v€ - 480 v€ - 240 v€ - 120 v€)

1. 5v o Risky Jack / Vilma (Pompeji) 18,1ake -- 01.17,1ake 1 200 v€
2. 5v o Scandic Quickmick / Scandic B (HCT) 22,9ke -- 01.17,3ake 720 v€
3. 5v o Scandic Oh So Sinful / Scandic A (HCT) 22,5ke -- 01.17,4ake 480 v€
4. 4v t Aggie's Alexa / Calle (Uttevalla) 19,2 -- 01.18,3ake 240 v€
5. 7v o Dsar Derby / Timo (GT) 18,4akex -- 01.18,4ake 120 v€
6. 4v o Alban Antoine / Bert (Uttevalla) 21,2 -- 01.18,5ake x 120 v€
7. 6v t Bellota's Military / Mika (GT) 19,0ake -- 01.19,2ake
8. 4v t Aureole Louise / Aaron (Uttevalla) 22,6 -- 01.19,2ake
9. 4v o Loster's De Lumiere / Anni (LoRa) 18,3ke -- 01.19,3ake x
10. 4v o Loster's Di Zee / Inka (LoRa) 18,4ke -- 01.19,4ake
11. 5v o Vermette Vito / Ivar (Uttevalla) 20,2 -- 01.20,4ake
12. 6v t Arisha Gue / Susanne (GT) 18,6aly -- 01.20,4ake

Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m, lv 1.16,0 - 1.17,9

(1 800 v€ - 1 080 v€ - 720 v€ - 360 v€ - 180 v€)
JUOSTU TASOITUSAJONA

1. 6v t Guillaume Lunatic / Gary (Uttevalla) 17,1 -- 01.16,1ke 1 800 v€
2. 6v o Chenex Pepper / Olli (GT) 16,0kex -- 01.16,4ke 1 080 v€
3. 7v o Lamaro King Derby / Ile (GT) 16,5ake -- 01.16,5ke x 720 v€
4. 6v t Courtesan Dom / Vesku (GT) 16,2ke -- 01.17,3ke x 360 v€
5. 4v o Sacré Bastien / Anthonio K (KeKa) 16,5ake -- 01.17,4ke 180 v€
6. 5v t Arctic Rosemary / Rosa (Pompeji) 17,1ake -- 01.17,5ke 180 v€
7. 7v t Honey Queen Derby / Anton (GT) 17,8aly -- 01.18,1ke xx 180 v€
8. 5v t Guillaume Benedicte / Erik (Uttevalla) 17,8 -- 01.18,3ke x
9. 5v t Six Ways / Fiona (Pompeji) 17,3ake -- 01.18,5ke x
10. 4v t Indian Lily / Stella (Team Ninitra) 17,2a -- 01.18,6ke
11. 4v o Mr Killingworth - 17,1ake -- 01.18,6ke xx
12. 5v o Ultra Boy / Benjamin (Pompeji) 17,2aly -- 01.19,4ke
13. 5v o Getaway Demo / Kasper (GT) 17,5ake -- 01.19,5ke xx

Lähtö 11. Ryhmäajo 2100m, lv 1.14,0 - 1.15,9

(2 200 v€ - 1 320 v€ - 880 v€ - 440 v€ - 220 v€)
JUOSTU TASOITUSAJONA

1. 7v t Florence Burn / Ingemar (Team Ninitra) 14,2a -- 01.13,1ke 2 200 v€
2. 6v t Loster's Arlena / Petra (LoRa) 15,1ke -- 01.13,1ke 1 320 v€
3. 8v o Persian Blue / Terho (Team Ninitra) 15,1a -- 01.13,2ke 880 v€
4. 5v o Brilliant Boy / Natalia (Pompeji) 15,0ake -- 01.13,3ke 440 v€
5. 4v t Broadway Ghost / Fiona (Pompeji) 15,0ake -- 01.13,4ke 220 v€
6. 6v o Wine Rush / Pamela (Team Ninitra) 14,2a -- 01.13,5ke 220 v€
7. 5v t Loster's Katly / Aleksi (LoRa) 15,2ke -- 01.14,1ke 220 v€
8. 8v o Cash'n Jagg LAC / Ansa (Team Ninitra) 15,0a -- 01.14,2ke x
9. 8v o Tierra's Imperial / Sara (Team Ninitra) 14,3a -- 01.14,6ke
10. 5v o Spirit Burn / Magnhild (Team Ninitra) 15,4a -- 01.15,2ke
11. 6v o Carefree's Agility / Björn (Team Ninitra) 15,3a -- 01.15,3ke
12. 8v t My Ghost Dancer / Lotta (MRA) 14,3ake -- 01.15,5ke
13. 7v o Ronaldo York / Solveig (Team Ninitra) 15,1a -- 01.15,6ke
14. 7v t Tierra's Luanne / Leopold (Team Ninitra) 15,2 -- 01.16,6ke

Lähtö 12. Ryhmäajo 2100m, lv 1.13,9 ja nopeammat

(2 500 v€ - 1 500 v€ - 1 000 v€ - 500 v€ - 250 v€)

1. 8v t Gue Capucine / misery. (MRA) 13,4ake -- 01.12,2ake 2 500 v€
2. 5v t Valeria Touch / Tero (Pompeji) 13,4ake -- 01.12,4ake x 1 500 v€
3. 8v t Get My Destiny / Hannu (MRA) 12,9ake -- 01.12,5ake xx 1 000 v€
4. 10v t Walma Win / Pekka (Team Ninitra) 11,6a -- 01.13,2ake 500 v€
5. 7v t Grace Kind / Santtu (LoRa) 12,0ke -- 01.13,2ake x 250 v€
6. 8v o No Trouble Ace / Noora (LoRa) 12,2ke -- 01.13,3ake
7. 7v t Big Red / Viveka (Team Ninitra) 12,1a -- 01.13,3ake
8. 7v t Speeding Gue / Aleksi (LoRa) 13,0ke -- 01.13,6ake
9. 7v o Pride / Jussi (SS) 10,7a -- 01.14,1ake
10. 9v t My Broadway Show / Jaana (MRA) 11,4ake -- 01.14,4ake xx

1. 7v t Blackbird North / Linda (SS) 13,2a -- 01.12,2ake 2 500 v€
2. 11v o Last Change / Petra (LoRa) 11,0aly -- 01.12,3ake 1 500 v€
3. 9v t Gwenda Burn / Mervi (Team Ninitra) 13,5a -- 01.13,3ake 1 000 v€
4. 9v t Born To Be Rich / Petra (MRA) 12,2aly -- 01.13,4ake 500 v€
5. 9v t One Of Us / Henna (MRA) 13,1ake -- 01.13,6ake x 250 v€
6. 5v t Sweet As Sin / Mirkku (MRA) 13,3ake -- 01.14,2ake
7. 7v t On Target / Aino (SS) 12,2aly -- 01.14,2ake
8. 11v t Winsummore / Juha (Team Ninitra) 13,2a -- 01.14,5ake
9. 6v t Sylvia York / Roland (Team Ninitra) 13,0a -- 01.15,5ake
10. 8v o Shotgun Q'91 / Elisa (SS) 11,1a -- 01.15,6ake

Lähtö 13. Tasoitusajo 2100m, lv koelähtö

(hyväksytty suoritus 50 v€)

1. 2v o Keep On Laughing / Aino (SS) ei enn. -- 01.25,1ke 50 v€
2. 2v t Median Shadow / Linda (SS) ei enn. -- 01.25,4ke 50 v€
3. 2v o Theon D'eux / Anthonio K (KeKa) -- 01.25,5ke 50 v€
4. 2v t Blaze of Enchantment / Elisa (SS) ei enn. -- 01.25,6ke 50 v€

Lähtö 14. Tasoitusajo 2100m, sh koelähtö

(hyväksytty suoritus 50 v€)

1. 15v ori Ikuisen Tuho - ei enn. -- 01.42,1ke 50 v€
1. 3v o Vaniman Kuusivaras - ei enn. -- 01.50,1ke 50 v€
2. 3v t Guen Kitupiikki / Timo (GT) ei enn. -- 01.50,5ke 50 v€
3. 3v o Ylitsepääsemättömän Tietoinen - ei enn. 01.52,3ke 50 v€
4. 3v o Duanin Salamavaras / Kalle (GT) ei enn. -- 01.52,8ke xx 50 v€
5. 3v o Vaniman Tuukkeli - ei enn. -- 01.53,2ke 50 v€
6. 3v r Snillin Kinuski / Marko S (KeKa) -- 01.53,6ke 50 v€

Ulkoasu © Pilvimarja 2013 / Heidi, ulkoasun kuva © nic0